Интересное

Реалії ЗС України: позитивні та негативні нюанси. Ч. 1 и 2.

Очень занятный материал...

feldherrnhalle   пишет:

Частина 1


4 ПДР 2 ПДБ 25 ОПДБр в Яворові.

Ось ніколи не думав, що до цього дійдуть руки. Вирішив поділитися своїми думками та думками бійців ЗСУ про ситуацію в армії, позитивні та негативні зміни в ній та про все, до чого дійшли руки. Опишу також проблеми деякої техніки, котра є на озброєнні нашого війська. Я звісно не зможу дати хороший аналіз щодо бронетехніки, я в цьому не розбираюсь, тому я вислухав скарги бійців, котрі вони вже не можуть терпіти і написав їх сюди. Пройдуся по БТР-3/4, машині МАЗ-Богдан, та частково по "Спартану". Також напишу декілька слів про Яворівський полігон та іноземну допомогу зі сторони наших тимчасових союзників. Частини буде дві - ПОЗИТИВНІ та НЕГАТИВНІ нюанси. Почну з полігону.

Частина перша. Позитивні зміни в плані озброєння

Отже, як нам усім відомо, США, Канада, Литва, Великобританія та низка інших держав в рамках допомоги та обміну досвідом між нашими бійцями відправляє в Україну інструкторів. Найбільше їх зі сторони США. Американці навчають орієнтуванню на місцевості, картографії, маскуванню. Литовці - снайперській справі. Решта - решту. Для розвідників дещо інший посилений курс. Поспілкувався з бійцем 25 опдбр, котрий "навчався" з американцями з 82 та 101 ПДД, 3 батальйону 15 полку піхотинців та 6-й ескадрон 8 кавалерійського полку. Боєць воює вже третій рік. Багато що знає і вміє. Єдине, що йому сподобалося це навчання з американськими десантниками та литовцями. Більшість бійців ЗС США нічого нового не навчили ветерана БД. Так, ці курси хороша річ. Для піхоти, котра підписала недавно контракт (в Яворів лише контрактники їдуть), це прекрасний досвід. Але для солдатів, котрі бачили війну - мінімальний результат та користь. Радше наші навчали союзників.

Автотехніка ЗС США.

Я запитував в наших бійців чи союзники щось розпитують про БД на Донбасі. Так, американці дуже цікавляться. Але більшість їхніх запитань таких:
1) Страшно?
2) Вам доводилося стріляти?
3) Там справді є/були росіяни?


Тренування в Яворові.

Так, ви не одні голосно засміялися. Також кумедний випадок. Бере американець "прокачений" автомат бійця 25-ї бригади (рукоятка, коліматор і все таке), каже "Nice gun". Дивиться на рік випуску: "What the fuck?". Але були і змістовні запитання (абсолютна меньшість) щодо манери бою ЗСУ та НЗФ/ЗС РФ. І ще низка нюансів. Цитую нашого десантника і його вислів щодо американців: "Там некоторое из них реально были толковые ребята. Остальные - по большей части слоны. Да и мягкие они сами по себе. К нашим условиям они не сильно привыкли, не смотря на ихнюю технику и снаряжение." Взагалі в Яворів прибуває батальйон від якоїсь бригади. Наскільки мені відомо, то кожна бригада повинна пройти через нього. Там вже були батальйони 72 омбр, 30 омбр, 24 омбр, 25 опдбр. Великим позитивним плюсом є те, що всі бійці, котрі пройшли Яворів та навчання з канадцями, отримають ось таку аптечку. Що до неї входить: пакет квік клоку, два бандажі, два турнікети, фольга для зігрівання, ножиці, маркер, рукавички, пластир та оклюзивні пов'язки (це пластир яким заклеюють грудну клітину, коли є пробиття легенів).

Канадська аптечка. За розширення вибачайте.

Окрім того постійні навчання, а саме "Сі Бриз". Але куди важливіше і цікавіше те, що снайперські групи МП України (не тільки вони) їздять в Литву на тренування. Кину всього лиш фото обіду в ЗС Литви. Адже решта фото більше специфічні.

Плавно переходимо до іноземної допомоги нашій армії. Багато писати нема що. Думаю всім відомо, що ми отримали від США радари типу AN/TPQ-49 та AN/TPQ-36, 30 броньованих "Хамві" та близько 200 неброньованих. Також недавно передали і медичні машини. Не знаю як там з простими, але на броньовані є безліч нарікань. Серед них такі, як слабка броня, сильно кидає на ямах. Про те кому вони дісталися я напишу нище.Американські радари в ЗСУ в 80 одшбр та 55 оарбр.

Окрім США були і інші країни, котрі пожаліли нас. Серед них і Німеччина. ФРН передали ЗСУ N к-сть медичних "Мерседесів", котрі, згідно моїх спостережень, дісталися 28 омбр, 72 омбр та 79 одшбр.Німці в ЗСУ.

Давно хотів поїхати в Болгарію. Тепер точно поїду :D Не буду тут розписувати якісь типові та банальні фрази про те, що на 3-й рік війни виникли проблеми з БК (взагалі, практично зі всім проблеми). Тому всього лиш сухо констатую факт - ВОГи та ракети до РПГ ми купуємо(!) в Болгарії. Ніби не новина, але все ж таки.

Ящик з-під болгарських ВОГів.

Ракети для РПГ. Раніше у нас таких не було.

Є і приємні новини. США минулого тижня передали Україні, безплатно, сигнальні міни. В ній передбачено 4 коліри: білий, червоний, зелений та жовтий. Плюси - летить вище, звук сильніший, встановлювати легше. Окрім цього на озброєння ЗСУ почали поступати і нові сигнальні міни українського виробництва, котрі по своїй формі являються копією радянської міни. Але в ній ті ж самі плюси, що і в американської.Американська міна.
Сигнальна міна українського виробництва.

Це позитивні зміни. Безумовно. Окрім боєприпасів союзники активно передають нам, знову ж таки, безплатно, ПНБ та тепловізори. Ось нещодавно передали ч-ну великої партії даних ПНБ і ось вони вже в армії. Розвідка N бригади. Кріпляться на шоломи. В розвідроті таких є 15. Ще 15 на кожен розвідвзвод батальйону (тобто по 5). Окрім цього мої друзі отримали нові вітчизняні берці. Відгуки надзвичайно позитивні. Цього тижня в Західних регіонах країни була паскудна погода. Дощі йшли цілий день. Бійці вдягнули нові берці і вийшли в автономний вихід в ліс на три дні. Взуття сухе! Це просто нонсенс для нашого війська. Нарешті зробили якісні берці та форму (так, тепер там новий матеріал. В рази кращий за попередній).
Берці та ПНБ.

Говорячи про форму не можу не згадати про закуплені Горки для 79 одшбр. Закупили їх в РФ для розвідників даної бригади. Кумедно. Що являється явною ознакою "російської присутності" в розумінні ЗМІ та балакаючих голів по ТБ? РПО "Шмель", звісно ж. Ще весною 14-го українські СпН взяли в якості трофея дані РПО. Тоді так, це виглядало так, як це мало виглядати. Але пройшло два роки. ЗСУ десь там знайшли якийсь один РПО "Шмель" і досі тикають ним, як доказ "російської присутності". Патріоти хавають. Але чомусь всі забувають про те, що восени 14-го 79 та 95 оаембр активно їх використовували в ДАП. ПС підтвердить мої слова ;) Назву вам таку цифру - 10 тисяч. Приблизно стільки даних РПО було/є в Україні. Активно пішли в армію і застосовуються нашими бійцями на фронті. Я вам більше скажу, ведуть розробки по створенню власного РПО на базі "Шмеля". Яскравим прикладом того, що тиловики ЗСУ залазять в найпотаємніші нори МО є те, що різко збільшилася к-сть НСВ на фронті. Їх не так багато, як РПО, але також відчувається їхня присутність.Все, що вище згадано мною.

Також не являється новинкою те, що ми купуємо(!) "Харріси" в США. В нас поки що є серйозні проблеми зі зв'язком. На мою думку, ми би не купували американські радіостанції рівня взвод-рота (в нас використовуються на батальйонному рівні. В розвідників та СпН так, як повинно), якщо б не втратили підприємство в Криму. Будівля будівлею, але втрачена документація. Тому вони не варіант. На щастя є "Телекарт" в Одессі. Виготовляє також доволі гарні радіостанції. Ми їх почали закупляти.

Одеський "Телекарт" в N бригаді.

Польські шоломи для армійської авіації. 7 ОПАА:

На рахунок БЛА. Ще в 2015 році українські бійці літали в США на навчання операторів амеркианських БЛА. Від кожної бригади на 14 днів. Недавно ЗСУ закупили в США БЛА RQ-7. В бригаді N таких є 6 штук. В розвідроті 3 (два БЛА мають тепловізор, а один чомусь ні). Окрім американців в бригаді є і вітчизняні БЛА закуплені МО. А саме БЛА "Спектрум". Їх також 3 штуки. Загалом, в бригаді N (тій самій) є 15 БЛА.


RQ-7.

Друга частина  буде стосуватися проблем та деяких абсурдних речей.

 
 

В попередній частині я описав позитивні зміни в нашій армії. Настав час і негативних. Їх в рази більше, але розглядати такі проблеми, котрі можна описати декількома словами, я не буду (сюди входить "армійське долбойобство" та "похуїзм"). В даній коротенькій статті розгляну проблеми такої нової машини для ЗСУ як МАЗ, БТР-4 та декілька невеличких деталей. Розпочну з МАЗу. Частина перша
Отже, першу таку броньовану автівку передав Порошенко військовим однієї з бригад ЗСУ ще в далекому 15-му році. Радості та оптимізму бійців не було меж. Але доволі швидко ця радість змінилася на абсолютне розчарування (як в мене щодо всього того, що відбувається в країні). Я попросив солдатів аби ті описали проблеми, котрі вони вбачають в даній автівці. Ось що вийшло:
- погана якість металу, доволі швидко все ржавіє;


Іржа.

- не прикритий паливний фільтр;
- не якісні шви зварювання;Якість зварки.

- надто велика вага машини;
- надто висока висота машини;Габарити машини.

- доволі легко грузне в болоті і часто перевертається на бік;
- бронекапсулу не відкинеш, якщо не заведеш мотор;
- машиною дуже трясе. Уявімо таку ситуацію: загрузилося в неї 8 бійців з амуніцією, взяли із собою СПГ-9/АГС і БК до нього/особистої зброї. Який буде результат? Приблизно ось такий, як на цьому відео - https://www.youtube.com/watch?v=0waYaOLOEaI Деякі солдати вже мали переломи. Але машини поступають до війська. Потрібно якось перекривати дефіцит автотехніки. А чи це якісний і розумний вихід використовувати машини з такими значними недоліками мабуть не дуже хвилює наших високопосадовців та лобістів деяких окремих компаній.

Жалить прямо в ціль. Мова піде про ЗРК "Оса-АКМ". Якщо я не помиляюся, то в Україні є два ЗРП на даних типах ППО - 1039 та 1129. Планують створити і третій ЗРП, котрий буде прикривати українсько-білоруський кордон. Далі йде буквально цитата офіцера котрий служить у військах ППО більше 20 років: якістю робіт по відновленню даних комплексів особовий склад задоволений. Але є величезна проблема - спеціалісти по ремонту даних ЗРК. По моїм джерелам, їх в Україні всього лиш троє (3!). Вже давно не стріляли, виросла ціна і запчастин нема. Хоч ракети давно своє відслужили, ніхто не наважується стріляти по БЛА росіян. Начальство порахувало і дійшло висновку, що такими темпами скоро закінчуться ракети. І хто буде охороняти артилерію? Екіпаж даного офіцера за 6 місяців збив 12(!!!) БЛА нашого противника в р-ні Станиці. Літали на відстані від 1,5 км до 3 км. Раніше ціна одної ракети була 7000 уо, зараз чомусь різко підняли її ціну до 56000 уо. Ніхто не хоче брати відповідальність на себе за пуски у верхніх ешелонах управління.

"Оса" 1039 ЗРП.

В жовтні якась чергова компанія хотіла впарити ЗСУ ще один обвішаний автомат. Видно для командування мало того відвертого лайна, котре робить "Форт". Що за фірма я не знаю, але на коробках писало "ati".

Черговий шлак.
Але на цей раз наші серйозніші поставилися до випробування. Випробовували температурою, пристрілювали автомат. На 7 автоматів дали два ящики за патронами (в ящику два цинка). На даному автоматі приклад від США, а цевье (не знаю як українською) єврейське. Спочатку вони поставили перехідники з ластівки на пікатіні, але воно закривало огляд на прицільну плану. Тобто прицільну планку видно, а що відбувається навколо - ні. Далі цитата бійця: "Под конец стрельб с 7 АК потеряли 4 крепежных винтов. Один с ручки и 3 с пощечника". Якісний автомат. Але був доволі хороший приклад МК3 з армортизацією та пістолетне руків'я МК2 котрі реально допомагали вести прицільніший вогонь. Далі було тестування на заводі "Маяк". Обвіс і цевье просто поплавилися. Кажуть, що було кумедно спостерігати як боєць вистрілює 10-й магазин на даному автоматі, а в нього під час стрільби деталі відвалються. Насправді тут нічого такого страшного і нема, але дані автомати хотіли впарити звичайній українській піхоті. Для чого простій піхоті такі дорогі автомати я не знаю. Але "Форт" вже свої пролобіював.Результат тестування автомату.

Заграница нам поможет. Але питання, допомога прийде з Заходу чи Сходу (ну або Півночі, хто як любить називати наших "братів старших"). Недавно була новина про те, що наші там готові ставити зарубіжні двигуни на наші старі радянські БМП-1/2. Безумовно, нові європейські двигуни в рази кращі старих радянських, але ніхто не враховує, точніше не каже про те, що ЗСУ і живність, котра наповнює її, специфічна. Річ в тім, що закордонний двигун працювати лише тоді, коли в нього залити чисте топливо. А наші дуже часто розбавляють його із водою. Радянський двигун це стягує, європейській ні. Воно і не дивно. Робилося по людськи і для людей. Але явно не для наших. А тим часом з Європи приходять старі радянські двигуни на БМП з маркуванням ЄС. Звідки саме я не знаю. Тут 50 на 50: з однієї сторони погано, що ми змушені купувати те, чого б у нас повинно було бути вдосталь. А з іншої добре, адже ми знайшли вирішення проблеми.

Європейський двигун.

Також відносно недавно в Харкові передали техніку для ЗСУ. БТРи, КШМи, БРДМи і т.п. Все це подалося під соусом нової техніки ЗСУ. Але внесу деяку ясність в цей процес. В той день передали 4 БТР-80 котрі пішли в 80 дшбр. Річ в тім, що 1 з 4 БТРів вже був у 80-й бригаді. Вийшов з аеропорту 31 серпня 14-го, був в ремонті. А ще один БТР-80 був у складі рр 24 мбр і його в них забрали і передали десантникам. Тобто це не той випадок, коли техніку зняли з консервації, як це було, наприклад, з "Піонами". Показуха на найвищому рівні. Таких прикладів безліч. Вибрав один з багатьох: під час навчань в Житомирі бійцям однієї з бригад вручили міномети. Пройшло 3 тижні і бійці приїхали на якусь там передачу техніки і ці ж міномети їм вже вручив президент. Але це все дурниці. Річ в тім, що на дані БТР-80 поставили нові російські двигуни. Високі чини можуть кільки завгодно розповідати про те, що ми не ведемо торгівлі з РФ і що ми повністю або на 90% замінили російські комплектуючі. Але факт залишається фактом - ми торгуємо з країною проти котрої ведемо війну. Мені складно уявити звідки наші беруть деталі до комплексів С-300, котрі до війни повністю поступали з РФ. Хоча я переконаний, що ми і далі їх купуємо в Росії (через Білорусію, наприклад).


БРДМ-2 та БТР-80 перед передачою у війська. Миколаївський завод (доречі, він більше нагадує приміщення, де тримають худобу, ніж завод).

БТР-4. Розгляну дану машину на прикладі однієї військової частини нашої країни. Загальні проблемні питання. Найпоширені несправності в даних БТРів:
- потребує заміни щита водія, блоку КП;
- часто виходить з ладу муфта генератора, 1 лівий, 1 правий колісні редуктори, армотизатор;
- потребує заміни коробка передач;
- ремонт двигуна (заміна маховика, прогар поршня, лопатки нагнетателя);
- підтікання мастила з КП;
- не справність КП (ІДЧВ);
- потребує заміни коробка передач, радіатор трансмісії;
- потребує заміни стартер двигуна;
- руйнування 1-го мосту, карданного валу.


БТР-4 в посадці з "сучасними" ПТКР.

Щодо озброєння та усунення недоліків силами заводу. В пушці 3ТМ-1 виявлено такі недоліки, як заклинювання гільзи снаряду при стрільбі. Також в знаки дається відсутність боєприпасів для проведення навчальних стрільб. Не можливість буксирування БТР (відсутність тягачів типу КрАЗ, відсутність в комплектації жорстких зцепок), буксирування тросами не можливе. Не можливість ремонту машини та заправки стислим повітрям системи запуску двигуна в польових умовах (не передбачено за штатом БРЕМ-4 та МТОР). Пропоную переглянути вам ось таку таблицю:

Недоліки, які виявлені та усунені під час експлуатації:
- заміна пневмопружини двері водія - усунено ХКБМ;
- заміна армотизатора - усунено ХКБМ;
- заміна кардану рульової колонки - усунено ХКБМ;
- не справний стартер двигуна. Очікують спеціалістів з заводу;
- заміна коліс - усунено ХКБМ;
- проводиться заміна двигуна силами ХКБМ;
- поломка карданного валу - усунено ХКБМ;
- ремонт системи охолодження - усунено ХКБМ;
- поломка хрестовини карданного валу - усунено ХКБМ;
- 16 тріщин в корпусі - усунені виробником корпусу;
- заміна щита приборів водія - усунено ХКБМ.


Тепловізор в БТР-4.

Таким чином можна дійти до висновку, що БТР-4 доволі складна машина котру практично нереально відремонтувати в польових умовах. Єдиним правильним рішенням цієї проблеми буде відправити дану машину на завод. Так, в машини безліч проблем, але їх поступово вирішують. Аналогічно і з бронеавтомобілем "Дозор Б". Недавно бійці однієї бригади отримали дані броньовики і почали їх тестувати. Якщо коротко, то комроти спочатку не міг нарадуватися свому щастю, що в ч-ні нарешті нова бронетехніка. Але буквально за тиждень він вже просив їх забрати від них. Але ось на днях представники даної в/ч поїхали до Львова, де донесуть до розробників свої зауваження. З часом машину мають довести до розуму. Хочеться на це надіятися.

UPD
Буквально цитата: "В БТР-4 немає тепловізора, лише ЧОРНОБІЛА ВІДЕОКАМЕРА з широким кутом огляду і вузьким! З гарматою там проблеми пов'язані з неможливістю зробити нормальну пружину для відката гармати - швидко втрачає свої пружні властивості, від 500 до 700 пострілів зазвичай.
Для БТР-4Е (там де стоїть двигун 3ТД) є велика проблема, що двигун довго працювати на низьких обертах (нижче 1800) не може, бо інакше накопичуэться масло і воно починає заливати десантне відділення, періодично потрібно механіку-водію давати двигуну "просратись" доводячи оберти до 2000, для того щоб масло починало постачатися назад в систему.

Доповідь закінчив.

 
 

Загрузка...
Загрузка...