Новости

За те, що пішов у магазин, бійця Нацгвардії підвісили у наручниках і поголили тупою бритвою

                                                                                                                  "Ти думаєш, якщо ти воював, тобі все можна?"

Звичайний похід у магазин закінчився для бійця Національної гвардії України знущаннями і тортурами. і це лише за декілька днів до його демобілізації.

До редакції iPress.ua звернувся солдат військової частини №3017 Національної гвардії України Андрій Мисак. Чоловік рік тому був призваний на службу до Нацгвардії, пройшов війну і сьогодні під Харковом чекає на демобілізацію.

"Одинадцять місяців я, ризикуючи життям, чесно виконував свій обов’язок. Одне Дебальцеве чого лише вартувало. Ніколи не шкодував себе. Країна вимагала допомоги і я відгукнувся. При чому прийшов в армію із усім своїм – від форми і бронежилета до далекоміра і тепловізора. А фінал виявився зовсім безглуздий", - розповідає Андрій.

У селищі Жуковсього під Харковом розмістили наметове містечко Нацгвардії, де декілька тисяч бійців чекають поки їх після року служби відпустять додому.

"Тут закрили величезну кількість людей. Тупо залишили напризволяще. Нам нема чим зайнятись. Протягом місяця відбулася повна деморалізація особового складу", - розповідає Андрій Мисак.

Цілком ймовірно, що саме ця деморалізація і відсутність належної виховної роботи серед особового складу могла спричинити наступні події.

Вийшов купити сигарети і потрапив на гауптвахту

Увечері 20 липня Андрій вийшов до місцевого магазину купити сигарет. Відповідний дозвіл на вихід із військової частини в Андрія був. Ніхто не міг навіть припустити, чим закінчиться ця прогулянка.

"Якомусь місцевому "доброзичливцю" і "прихильнику" української армії це не сподобалось. Він викликав наряд військової служби правопорядку (ВСП - ред). Мене забрали без будь-яких пояснень, без медичного освідчення поставили діагноз алкогольного сп'яніння і закрили у гарнізонну гауптвахту. Уявіть собі - схопили, як останнього злочинця за те, що я пішов у магазин купити сигарет", - каже Андрій Мисак. Він додає, що не вживав алкоголю і щоб довести це вимагав аналізу крові. Але йому відмовили. 

За його словами, людина, яка викликала наряд ВСП – це звичайний провокатор, місцевий мешканець, який вороже налаштований до української армії і не приховує своїх настроїв.

"Наряд приїхав дуже швидко. Таке враження, що вони за кутом стояли і чекали його дзвінка, а провокатор чекав свою жертву", - каже Мисак, додаючи, що у ВСП є свій щоденний план – затримувати 5-6 людей, щоб показувати успішну роботу.

"Ти думаєш, якщо ти воював, тобі все можна?"

Того вечора разом із Андрієм наряд затримав чотирьох бійців.

"У страшному сні не могло б приснитись, що на українській землі, українські військовослужбовці можуть так ставитись до звичайного українського солдата. Я маю на увазі події, які відбувались на гауптвахті. "Герой має бути акуратно підстрижений". Під загальний сміх і фільмування на телефон, мене підвішеного у кайданках "акуратно" підстригли спершу тупими ножицями, а потім поголили такою ж тупою бритвою, яку знайшли у смітнику. Судмедексперт потім зняв сліди від наручників", - розповідає Андрій.  

Знущаючись, наряд на гауптвахті питав Андрія: "Ти думаєш, якщо ти воював, тобі все можна?". Потім змушували показово мити туалет і годинами марширувати на плацу під супровід глузувань з боку наглядачів.

"Я вже потім підрахував, що пройшов на плацу близько 60 кілометрів", - розповідає Мисак. Затриманим добу не давали їсти. Добре, що хоч вода була.

"Я не розумію для чого це потрібно і кому. Але, якщо Україна через своїх представників дозволяє собі робити таке зі своєю армією, то така Україна комусь все таки потрібна", - додає Мисак.

Найближчим часом справу Андрія розглядатиме Київський районний суд Харкова, який мав би винести рішення про адміністративне покарання. Тобто, окрім знущань на гауптвахті, над бійцем ще познущається суд.

Звертатись до прокуратури Андрій наміру не має, бо це лише збільшить час його перебування у містечку, а чоловік хоче якомога швидше повернутись додому.

Источник

За то, что пошел в магазин, бойца Нацгвардии подвесили в наручниках и побрили тупой бритвой

                                                                                                        "Ты думаешь, если ты воевал, тебе все можно?"
Обычный поход в магазин закончился для бойца Национальной гвардии Украины издевательствами и пытками. и это только за несколько дней до его демобилизации.

В редакцию iPress.ua обратился солдат воинской части №3017 Национальной гвардии Украины Андрей Мисак. Муж год назад был призван на службу в Нацгвардии, прошел войну и сегодня под Харьковом ждет  демобилизации.

"Одиннадцать месяцев я, рискуя жизнью, честно выполнял свой долг. Одно Дебальцево чего только стоило. Никогда не жалел себя. Страна требовала помощи, и я откликнулся. При чем пришел в армию со всем своим – от формы и бронежилета до дальномера и тепловизора. А финал оказался совершенно бессмысленный", - рассказывает Андрей.

В поселке Жуковсього под Харьковом разместили палаточный городок Нацгвардии, где несколько тысяч бойцов ждут, пока их после года службы отпустят домой.
"Здесь закрыли огромное количество людей. Тупо оставили на произвол судьбы. Нам нечем заняться. В течение месяца произошла полная деморализация личного состава", - рассказывает Андрей Мисак.

Вполне вероятно, что именно эта деморализация и отсутствие должной воспитательной работы среди личного состава могла привести к следующим событиям.

Вышел купить сигареты и попал на гауптвахту

Вечером 20 июля Андрей вышел до местного магазина купить сигарет. Соответствующее разрешение на выход из военной части у Андрея был. Никто не мог даже предположить, чем закончится эта прогулка.

"Каком-то местном "доброжелателю" и "поклоннику" украинской армии это не понравилось. Он вызвал наряд военной службы правопорядка (ВСП). Меня забрали без всяких объяснений, без медицинского осведетельствования поставили диагноз алкогольного опьянения и закрыли на гарнизонной гауптвахте. Представьте себе - поймали, как последнего преступника, за то, что я пошел в магазин купить сигарет", - говорит Андрей Мисак. Он добавляет, что не употреблял алкоголя и, чтобы доказать это, требовал анализа крови. Но ему отказали.

По его словам, человек, который вызвала наряд ВСП – это обычный провокатор, местный житель, который враждебно настроен к украинской армии и не скрывает своих настроений.

"Наряд приехал очень быстро. Такое впечатление, что они за углом стояли и ждали его звонка, а провокатор ждал свою жертву", - говорит Мисак, добавляя, что в ВСП есть свой ежедневный план – задерживать 5-6 человек, чтобы показывать успешную работу.

"Ты думаешь, если ты воевал, тебе все можно?"

В тот вечер вместе с Андреем наряд задержал четырех бойцов.
"В страшном сне не могло бы присниться, что на украинской земле украинские военнослужащие могут так относиться к обычному украинскому солдату. Я имею в виду события, которые происходили на гауптвахте. "Герой должен быть аккуратно подстрижен". Под общий смех и съемки на телефон, меня подвешенного в наручниках "аккуратно" подстригли сначала тупыми ножницами, а потом побрили такой же тупой бритвой, которую нашли в помойке. Судмедэксперт потом снял следы от наручников", - рассказывает Андрей.
Издеваясь, наряд на гауптвахте спрашивал Андрея: "Ты думаешь, если ты воевал, тебе все можно?". Потом показательно заставляли мыть туалет и часами маршировать на плацу под аккомпанемент насмешек со стороны надзирателей.

"Я уже потом подсчитал, что прошел на плацу около 60 километров", - рассказывает Мисак. Задержанным сутки не давали есть. Хорошо, что хоть вода была.
"Я не понимаю для чего это нужно и кому. Но, если Украина через своих представителей позволяет себе делать такое со своей армией, то такая Украина кому-то все-таки нужна", - добавляет Мисак.

В ближайшее время дело Андрея будет рассматривать Киевский районный суд Харькова, который должен вынести решение об административном наказании. То есть, кроме издевательств на гауптвахте, над бойцом еще поглумится суд.
Обращаться в прокуратуру Андрей не намерен, ибо это только увеличит время его пребывания в городке, а мужчина хочет как можно скорее вернуться домой.

Перевод выполнен с помощью https://translate.yandex.ua/

Загрузка...
Загрузка...