Новости

"Азов" на вiдпочинку

Коротко суть. Близько першої години ночі наша велокомпанія зупинилась на дорозі біля Історичного факультету, пр.Перемоги. Зупинились на "п"ятачку", стоїмо, прощаємось. Вранці на роботу, перед сном трішки проїхались по місту. Хв. через 5-7 біля нас пригальмував чорний бус, відкрились двері, і вийшло двоє чоловіків -  міліціонер та самооборонівець. Ввічливо представились та попросили продиктувати номери рам велосипедів - в рамках боротьби із велозлодіями Записували не лише рами, а й імена-прізвища, домашні адреси, та де купувались, в яких магазинах. Все добре, ми прекрасно розуміємо, що це потрібно, тому лиш злегка піджартовували, але адреси та іншу потрібну  інформацію давали без проблем.

Коли вже було опитано двох людей, біля нас зупинилась легкова іномарка, звідти вийшло два хлопці, один за одним. Двоє були нетверезі. Теж привітались із нами. Коли один з них взнав (потім вияснилось, що звати його Рома - це був пасажир), що перевіряють номера рам - почав дико реготати, і всім нам радити, як тільки ми звільнимось від міліції, відразу їх зрізати болгаркою. Не зовсім зрозуміло, що тут було смішного, але, очевидно, його заводила сама думка, що він може вільно говорити це при міліції. Повторював раз за разом. Міліціонер спершу попросив притишити музику - грала навіть дуже гучно, геть не було чути хлопців, що давали свої дані. Рома відмахнувся - та кому ж вона заважає! А от водій іномарки музику відчутно притишив.

Далі події розвивалися із блискавичною швидкістю. Між нами була дівчина. років 18-20. Я ввічливо попросив Рому перестати матюкатися, або хоча б притишити голос. Де там! Його ж не можна було заставити замовкнути. Мати лунали через слово! Попросив вдруге. Рома мене почув. Але озвався водій, той, що постійно мовчав.

"Він розмовляє не з тобою." - "Ну то й що? - запитав я. - я його прошу не матюкатися в присутності дівчини".
"закрий їб@ло!" - вже крикнув мені.

Я не повірив власним вухам. Поряд пролітали автомобілі, і я вирішив, що мені просто почулося. Бачу людину вперше, і напевне почулося. Адже не може абсолютно незнайома мені людина говорити подібні речі. Тим більше я ж йому нічого такого не говорив. Точно, почулося. Але він повторив це вдруге. "їб@ло - закрив! Чого ти йому наказуєш? Хто ти нах..й такий?" - "А хто ти такий?" - запитав я його. "Батальйон Азов! І ми прямо із АТО!" - відповів він мені. "І що? Це дає тобі та твоєму другу право матюкатись при дівчині?" - запитав я його. "Слухай, під....с, б.....дь!! Не тобі нам вказувати, що нам робити та що нам не робити!!!"

"Та ні, я буду вказувати!" - відповів я. -  "То може, ти в АТО захотів?? Так я легко можу тобі це влаштувати" - закричав він. "Ой, та без проблем! Призвуть - піду, ховатися не буду! - відповів я, - ось із-за таких, як ти, якраз і говорять погано про АТО!"

Ми давно перейшли на підвищений тон, ледь не на крик, і нас чудово чули усі шестеро - мої четверо велознайомих, самооборонівець та міліціонер. Автомобілів не було, і кожне слово було чути, певно, метрів за п"ятдесят. "Так я зараз дістану пістолет і нах..й продірявлю тобі ногу!!" - нарешті почув я. Ах, от воно що..! Ну да, дай мавпі калаш, і вона перекошмарить усіх негрів.

В цей момент серйозно поліз битися Рома. Почалась п"яна дурна розмова, саме з розряду тих, коли п"яний щось хоче сказати тверезому, але сам не знає, що хоче. Назрівала серйозна бійка. Я вже бачив, що він хоче комусь врізати, а тут така нагода. Але водій іномарки його утихомирив, "що ти там маєш справу з якимось бидлом" (бидло, виявляється, це був я, із своїм проханням не матюкатись при дівчині), на прощання мені крикнув, що як тільки йому попадусь на дорозі, то мені буде п..ц..., і з висками покришок погнав авто в сторону музею. Звісно, ніхто його зупиняти й не думав. Ні міліція, ні Самооборона. Ось це-то так..

Потім я спілкувався із міліціонером. Було видно, що він знає водія, і, можливо, і цього Рому. Він і сказав мені, що вони приїзджають в бари на окраїнах, напиваються (характерний жест по горлі), і женуть далі. Вони справді з батальйону "Азов". Більш нічого я не почув.

Гнітюче враження залишають після себе ось такі "захиснички". Ті погрози на свою адресу, що я почув - це дурниця в порівнянні з тим, що вони могли зробити. Впевнений, що зброя в них була - вони надто вже почували себе безкарно, такими "хазяїнами" положення. Але навіть якби її й не було - автомобілем керували явно неадекватні люди. Страшно подумати, якби хтось на їхньому шляху переходив дорогу.

Автор Miro​

Загрузка...
Загрузка...