Новости

Кримнаш

Якогось дідька занесло сьогодні у Новий Свит що біля Судака. Від "русского язика" пекло очі та різало вуха. Але на Набережній все виявилось на диво толерантним - в залежності від своїх уподобань була можливість замовити екскурсію у росіянина діда Івана, українця діда Панаса та у кримського татарина діда Османа. Розрахунки відповідно у рублях, гривні та турецьких лірах. Не знаю, що там розповідали дід Іван та дід Осман, але козарлюга дід Панас не підвів - навпрочуд цікаво розповів справжню, українську історію циєї місцини. Яким чином директор інституту національної пам'яті Вятрович та професор Бебик ще досі не провели відповідних досліджень? Виявляється, що кляті москалі перейменували "стежину Мазепи" у "тропу Голіцина". Які потвори! Ось так ми і йшли по стежині Мазепи та слухали оповідь діда Панаса. Мазепа таки мав бездоганний смак. Дід Іван зі своєю групою йшов попереду по "тропе Голіцина" і розповідав свою історію. Бажаючих почути історію діда Османа так і не знайлшлось.
DSC_0020
На моє питанння, хто всі ті люди, що відпочивають на пляжі Нового Світу, дід Панас розповів, що це виключно українці, які лише для конспірації прикидаються москалями. Звісно я дуже зрадів - це завжди приємно, коли, незважаючи на окупацію, поряд стільки земляків.
DSC_0017
Не менш цікавим виявся старовинний козацький гуртожиток у печері, ідею якого спритні японці використали під час створення своїх "капсульних готелів". Нам є чим пишатись!
DSC_0027
Скінчилась наша екскурсія на "Гетьманському пляжі" грою на бандурі та гуртовим виконанням гімну України. Коли наша группа почала співати, відпочиваючі на пляжі усі як один піднялися та приєднались до нас. Я навіть сфотографував цю зворушливу мить єднання українців.
DSC_0042
Будете у Новому Світі, спитайте діда Панаса - не пожалкуєте. Зазвичай, він ходить по Набережній у вишиванці.
І як же обійтися без світлини гарної дівчини - україночки?
DSC_0041
Кримнаш. Слава Україні!

Валентин Авраменко

gwinplane, ВК

Загрузка...
Загрузка...