Украина

Щось в лiсi сдохло

Забавно. На украинском 112 со ссылкой на страницу киевлянина Виктора Зубрицкого появился материал: "ОЧЕРЕДНАЯ ЛОЖЬ ГЛАВНОГО УПРАВЛЕНИЯ РАЗВЕДКИ УКРАИНЫ о "ДНР-ЛНР", в которой автор опровергает насаждаемое официальными СМИ и госструктурами на Украине мнение о том, что Донецк в загоне. Не буду никак комментировать, но...само по себе появление этого материала - удивительное явление:

Брехня розвідки, або Яке насправді життя в "ЛНР/ДНР"

Я вирішив провести опитування у мережі Facebook серед жителів самопроголошених республік і попросив людину, якій довіряю, провести опитування на вулицях Донецька

 

Фейсбук Виктора Зубрицкого

 

Оригінал на сторінці Віктора Зубрицького у Facebook

Звертаюся до ЗМІ України: аналізуйте, будь ласка, і хоч якось перевіряйте, що пишуть ці "диванні розвідники".

22 липня 2016 р. ГУР МО України опублікувало через свого спікера В. Скібіцького, що я ... збираюся робити провокації проти ... Хресного Ходу. У цей час я, нічого не підозрюючи, був на морі зі своїми дітьми.

Звісно, що ніяких провокацій не було.

Після цього я на своєму особистому прикладі зрозумів, що розвідка, м'яко кажучи, просто бреше. На деякий час я випустив з уваги нашу "доблесну розвідку" і раптом побачив їхню нову брехню від 2 і 7 січня 2017 р.:

Бойовики бояться самосуду з боку місцевого населення на Донбасі і забороняють військовикам з'являтися у формі в людних місцях, - розвідка

ГУР: Населення тимчасово окупованої частини Донбасу обурюється через борги по зарплатах і неякісні продукти з РФ

Так історично склалося, що я маю багато знайомих на території так званих "ЛНР" і "ДНР". Мій дід був з м. Сніжне. Тому я об'єктивно знаю, що саме відбувається на цих територіях. Проте взяти і просто заявити, що Головне управління розвідки Міністерства оборони України є просто провокаторами і брехунами, - бездоказово.

Тому я вирішив провести опитування у мережі Facebook серед жителів самопроголошених республік і попросив людину, якій довіряю, провести опитування на вулицях Донецька. У принципі, нічого складного, це може зробити і сьогодні, і завтра, а міг зробити і вчора будь-який громадянин і вже тим більше будь-який засіб, який гордовито називає себе ЗМІ. Громадянин України має право знати правду, що відбувається на території його країни і з його народом.

Але всі так звикли до брехні, що просто вже не звертають уваги. Адже Головне управління розвідки не видобуває якісь надсекретні дані. Управління просто бреше, намагаючись всіма силами посилити ненависть і розпалити полум'я війни між колись одним народом.

І ось я представляю вам підсумки цього опитування на сторінці Facebook від 12 січня 2017 р.:

 

Фейсбук Виктора Зубрицкого

 

Відеоопитування в Донецьку 11 січня 2017 року:

Відео: магазин "АМСТОР", продукти, 12 січня 2017 р.:

Розбираючись із заявами ГУР МО, я поставив кілька запитань:

1. Чи є систематична невиплата зарплат і пенсій?

2. Яка якість продуктів у "гумконвоях" Росії?

3. Чи дійсно мають місце велика агресія та травмування місцевих громадян російськими військовослужбовцями і чи є заборона на вихід військових до міста?

4. Чи є групи громадян або громадяни, які закликають до боротьби з окупантами, і як багато затримань їх? ПІБ цих осіб, якщо вони є.

За підсумками відповідей і письмових, і відповідей на відео, я розумію, що вчергове Головне управління розвідки Міністерства оборони України ЗБРЕХАЛО своїм громадянам за рахунок податків, від яких й отримує фінансування своєї брехні.

І якщо ми проаналізуємо, для чого треба "мужнім офіцерам" розвідки розпалювати ненависть і відверто створювати "фейки", ми зрозуміємо, що їхня мета - безперервна війна. Іншого пояснення їхньої брехні я знайти не можу.

Єдине питання щодо зарплат, який дивно повисло в "повітрі", це заборгованості по зарплатах шахтарям на якихось окремих шахтах. Коли я намагався більш ясно випитати, на якій шахті і чому, одразу ж стіна мовчання. У деяких випадках говорили, що власники шахт в Україні, і тому така ситуація. Тому в цих випадках ГУР і карти в руки – в Україні самі вирішуйте з власниками шахт, щоб вони розрахувалися з шахтарями.

Решту ви самі можете подивитися або прочитати.

Я ж підсумую:

1. Зарплати і пенсії на території так званих "ДНР" і "ЛНР" виплачуються вчасно, крім періоду листопада 2016 р. Тоді була затримка на місяць.

2. Якість продуктів у гуманітарних конвоях Росії хороша, позаяк за рахунок цього харчуються безкоштовно діти у школах, садочках і будинках для літніх людей.

3. Про травмування місцевих жителів російськими військовослужбовцями, як і про розміщення таких, ніхто там не знає і не чув. Може, ГУР МО наведе дані, прізвища, адреси, і ми зможемо перевірити?

4. Про групи громадян, що закликають до боротьби з "окупантами", нічого нікому невідомо, також як і про їх арешти. Може, ГУР МО буде давати прізвища та обставини, за яких це відбувається?

Звернення до ГУР МО України:

Припиніть дезінформувати українське суспільство, своє вище начальство. На сьогодні ваша пропаганда має тільки одну мету: розпалювання ненависті між одним народом і виправдання війни й загибель мирних громадян і військових.

З точки зору загальнолюдських цінностей, офіцерської честі, це не тільки допустимо, але й ще тягне за собою у правовій країні кримінальне розслідування і покарання. Ви не завжди зможете так безкарно брехати. Доведеться відповідати.

Тому у вас з'явився шанс зупинитися і почати говорити правду. Прийти до начальства і сказати: "Нас моніторять, інформацію перевірятимуть, так брехати вже не можна". Ви самі вирішите, як цим шансом скористатися. Якщо маєте Честь, звичайно...

ЗВІТ ПО ПУБЛІКАЦІЇ:

Люди охоче ділилися постом, 34 людини поділилися відразу ж, у самих коментарях поділилися і залучили згадкою про своїх друзів ще 23 людини. Всього в обговоренні питань взяли участь 108 осіб, які залишили 289 коментарів. Загальне число коментарів - 355. 45 осіб написали в особисті повідомлення.

Одні люди називали мене українським шпигуном, інші блокували і видаляли з друзів.

Більшість, або 65% учасників діалогу, - це жителі Донецька та області, 25% - жителі Луганської області. Були люди, які стверджують, що ці відповіді ніхто не покаже українцям.

Оскільки відповіді на питання особливо не відрізнялися, я публікую більш повні з тих сотень коментарів, які мені вдалося зібрати за кілька днів. Хочу зазначити, у мене немає проплачених ботів, немає жодного вигаданого особи - всі живі люди!

Едуард Василенко

1. Затримки пенсій немає. Родичі - четверо пенсіонерів. Все вчасно. Зарплата вчасно.

2. За російські гумконвої не знаю, а в борошні ахметовської гуманітарки частенько жучок буває. І консерви бувають, у яких термін зберігання закінчується через 2-3 місяці.

3. Російських військових за весь час війни не бачив. Зі зброєю в місті ходить тільки поліція. Військовим у місто вихід зі зброєю заборонено. Так і у формі вони рідко в місто виходять.

4. Незадоволені є, але їх менше відсотка, ІМХО. Про двох затриманих цього року чув: один - той, що намагався підірвати пам'ятник Леніну, і один - навідник ЗСУ.

Олена Мороз

1. Систематичної невиплати зарплат і пенсій немає. Є іноді затримки в кілька днів, але це не критично.

2. Якість продуктів у гумконвоях Росії мало хто може оцінити. Це допомога незаможним і харчування в лікарнях, школах і садочках. У лікарнях та дитсадках харчування безкоштовне, за школу не скажу.

3. Про агресію і травмування місцевих громадян російськими військовослужбовцями навіть смішно читати, а не тільки коментувати. Військових у місті зустріти можна, але без зброї, чого не скажеш про Україну...

4. Українські патріоти присутні, і в громадських місцях своїх поглядів не приховують, і ніхто їх у "підвали" не кидає. Але це на побутовому рівні.

Юлія Флоринська

Родичка з двома маленькими дітьми ризикнула повернутися до Донецька. Отримувала на дітей допомогу, дуже важкі і корисні пакети з дитячим харчуванням. Якість хороша. Старша дочка ходила в садок - харчування повністю безкоштовно. Але їм довелося виїхати в Україну до батьків, тому що не вистачало грошей на життя, враховуючи ще те, що вони виплачують кредит українському банку за квартиру.

Ганна Холод

Маю в Донецьку родичів і друзів. З їхніх слів публікую свою згоду з усіма попередніми коментаторами. Мало ілюзій щодо власного керівництва, але за фактом все саме так, а порівняно з тим, що творять наші "окупанти", то якось навіть соромно порівнювати. Влітку була в Донецьку, на власні очі бачила ідеальні дороги, доглянуті клумби і чистоту. Люди хочуть миру, а сприймають тих, хто по цей бік тюкає, як зрадників, звісно.

Антон Павлов

Логічно якщо уряд України вважає нинішні власті та силові структури невизнаних республік окупантами, то мирні жителі цих регіонів, за логікою, - жертви окупації, їх покликані звільняти ЗСУ, в цьому одне з основних завдань сил АТО. Чому ж їх треба позбавляти допомоги і пенсій? Який закон вони порушили? Жити у власному домі на своїй батьківщині - це злочин?

Назар Окара

Пишу тільки від себе, тільки те, що бачив і чув особисто.

1. Пенсію на картку перераховують вчасно. Жодних затримок за півтора року не було (до того отримував у банку). Жінка, працює на держпідприємстві, затримка заробітної плати на сьогодні - 2,5 місяці (частково оплатили за жовтень).

P. S.
Вибачаюсь за неточність.
Перепитав у дружини. Заробітню плату отримала повністю.

2. Російську допомогу востаннє особисто отримував улітку 2015 р. І якість, і кількість набору на той час була краща, ніж ахметівська.

3. З травмованими "российскими военнослужащими" місцевими не довелося зустрітися. З "російськими військовими" взагалі не стикався. Маю знайомих - сусідів, родичів, друзів, які воюють в ополченні. Військові у місті зустрічаються не частіше, ніж у 2015 р.

4. Довелося кілька разів у черзі вислуховувати "активістів", які бубоніли собі під носа про "російську агресію" і поганого Захарченка. Затримання "активістів" не було. "Активісти" були послані чергою у відомому напрямку. Маю кілька знайомих (місцевих), які тихесенько на кухні, у куточку можуть годинами доводити, що Україна то квітуча, демократична, єдина, европейська держава, а обстріли Донецька роблять самі ополченці і "російські війська". Доказів тому не наводять. Моїх аргументів не сприймають.

Мешкаю у Макіівці.

Катерина Саприкіна

1. Є затримки виплат в окремих установах, комерційних, цим займається прокуратура, аж до кримінальної відповідальності. Восени була невелика затримка в державних, але в грудні всю заборгованість було погашено.

2. Продукти хорошої якості, особливо консерви. Крупи і макарони краще, ніж українські від ООН. Про дитяче харчування не скажу, але знайомі хвалили. До речі, крім продуктів приходить величезна кількість будматеріалів, будівельної та сільгосп та іншої (не військової) техніки, просто у фурах везуть. Електроопори, бухти проводів, трансформатори. Дуже багато всього приходить для відновлення електромереж. Дуже погано, що про це не говорять у місцевих ЗМІ, люди думають, що в машинах тільки їжа, і не розуміють, чому її не вистачає всім. Початкову школу годують безкоштовно, в лікарнях годують безкоштовно, їстівним, від чого ми відвикли за роки незалежності.

3. Російських військовослужбовців не бачила жодного разу. Військові в місті є, хоча зустрічаються рідко, їх патрулі перевіряють. Все суворо за статутом. Агресії не бачила жодного разу. До речі, в місті мода на стиль мілітарі, тож кількість камуфляжу на вулицях - не показник військових.

4. Жодного разу не бачила наживо. Флюгерів політичних повно, сьогодні одних лають під під'їздом, завтра - інших, з огляду на те, яку тему обговорюють. Все, як зазвичай. З місцевих ЗМІ дізнаємося про затримання блогерів.

Від себе додам, місто зовні повертається до довоєнного рівня. Людей багато, машин повно. Дітям у школах в одну зміну вже місць не вистачає, як і до війни. Будинки ремонтують, дороги роблять, місто облагороджують. Ще б не стріляли, можна було б і забути про війну. За українську ніхто не б'є, за жовто-блакитне теж. Діти спокійно носили свої жовто-блакитні куртки, ніхто жодного разу нічого їм не сказав. У школі вчать українську мову. Хоча, справедливості заради, відзначу, негатив на ці символи є певний, але в рамках. Зазвичай негатив яскраво виражений у людей, які пережили блокаду влітку 14-го. Мають право.

Руслан Саєнко

Дивлюся, тут одні ідеалісти в коментах зібралися. Всі просто-таки добре в самопроголошеній. Слухайте правду. Так от, по порядку.

1) Пенсії платять вчасно, але... Вони значно нижчі, ніж в Україні. Мінімальна у "ДНР" - 1898 рублів. За нинішнім курсом це 820 гривень. В Україні ж мінімальна 1247 гривень, тобто вище десь на третину. А враховуючи, що ціни на продукти в "ДНР" деколи вдвічі вище, ніж в Україні, стає зовсім сумно за людей похилого віку...

2) Зарплати. Мій товариш працює на одній із шахт об'єднання "Макіїввугілля" (коли з'явилося "ДНР", компанію "націоналізували"). Так от, у них заборгованість за 4 місяці + ще там кілька місяців з 2014 р. висять, коли вони під обстрілом гарували під землею і давали вугілля на-гора, але грошей вони за це не отримали. Втім, за ті місяці оплати вже й не чекає ніхто. Чоловіків просто кинули.

3) На рахунок агресії з боку російських військовослужбовців не скажу, не бачив і не чув. Навпаки, росіяни саме таки ввічливі переважно. Але ось агресія з боку місцевих у формі - цього вистачає. Туди пішло служити дуже багато людей, чий максимум за мирного життя був працювати вантажником або здавати металобрухт. А зараз вони ж типу герої, та ще й при грошах. Понажираются і поводяться погано, таке є.

4) Про людей, які закликають до спротиву, - цілковита нісенітниця, ніхто не хоче опинитися в темниці сирій. Але незадоволених владою "ДНР" дуже багато, більш ніж половина вже точно. Однак це не означає, що люди в "ДНР" палають любов'ю до України. Аж ніяк.

Анастасія Сергіївна

Щодо квартплати:
1-й поверх, площа 63,6 м2. За грудень.
Утримання будинку - 85,23 руб.
Вивезення ТПВ - 38,22 руб.
Газ (опалення, гар. вода, приготування їжі) - 270 м3 = 711 руб.
Холодна вода - 11 м3 = 256,41 руб.
Електрика - 200 кВт = 174,35 руб.

Загальна: 1265,21 руб.

Вперше з 1989 р. зробили ремонт в під'їзді із заміною під'їзних вікон на м/п, перекрили дах, відремонтували із заміною покрівлі дах над ґанком. І так майже в усьому місті.
В іншому згодна із земляками.

Григорій Андрійович

Прочитав коменти, що життя в "ЛДНР" просто казка. Та ні, не казка. Пенсії та зарплати виплачують не завжди вчасно. Наприклад, у листопаді у нас була затримка близько 12 днів.
Зараз виплати йдуть вчасно, але ціни такі, що цих пенсій вистачає на два тижні. Без українських пенсій дуже важко. Тут, на жаль, немає такого питання, але у нас часто воду відключають, сидимо без води по кілька днів. Російських військових я не бачив, ополченці в місті ходять без зброї. Але в 2015 р. були випадки, коли в нашому місті зникали дівчата і навіть чоловіки, а на початку минулого року сама влада "ЛНР" знешкодила у нашому місті банду "ополченців", які ґвалтували і вбивали людей. Після цього в місті стало тихо. З окупантами боротися ніхто не закликає, прихильників України стало менше. Але й прихильників тих, хто з натхненням йшов на референдум, бачачи себе частиною Росії, теж помітно поменшало. Розмовляєш з людьми, начебто зневіри немає, але й впевненості, що ми комусь потрібні, теж немає. Частіше чути розмови про те, що чекає нас доля Абхазії і Придністров'я. Що стосується російських гумконвоїв, то для мене гуманітарку не встановлено, тому нічого про це сказати не можу. У магазинах якість російських товарів, як правило, гірше від українських, тому що, напевно, підприємці закуповують у Росії найдешевше.

Євген Крижін

1. Затримок зарплат і пенсії немає. Було один раз через збій бази ПФ, не нараховували надбавку до пенсій. Компенсували наступного місяця.

2. Якість продуктів – не знаю. Тушонка хороша, решту не куштував.

3. Тут немає російських військовослужбовців, є громадяни РФ в лавах "республіканської народної міліції". Та ні, вони не бігають по населених пунктах з метою травмувати місцевих у той або інший спосіб, місцеві й самі можуть відмінно впоратися.

Заборони на вихід в місто з в/ч немає, рядовий і сержантський склад виходить за графіком відпускних, відпусток або за планом вихідного дня, офіцерський склад - вільно.

4. "Є групи громадян або громадяни, які закликають до боротьби з окупантами, і як багато затримань їх, ПІБ цих осіб, якщо вони є".

Віктор Зубрицький

 

Раздел "Авторы" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Мнение автора материала может не совпадать с позицией редакции. Редакция не отвечает за достоверность изложенных автором фактов.


Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...