Аналитика

Не сотвори себе кумира и всякаго подобия, 2-ая заповедь

Українці дуже люблять вигадувати собі кумирів. А потім розчаровуватися в них. І чим вище ми піднесемо кумира до небес, тим сильніше в ньому розчаруємося. Це ніби хобі в нас таке (пишет uainfo.org).

Ми дуже довірливі і хочемо вірити лише у доброту і справедливість. Але, хто ж нам винен, що довіряємо, але не перевіряємо.

За останні півтора роки в нас кумирів було, певно, більше, ніж за всі роки незалежності.

 

Парасюк - гарний, сміливий хлопець з Майдану. Фраза про "переломив хід історії" так заїздила усім вуха, що в якийсь момент почали шукати, до чого б то причепитися. А Володя і не змусив довго чекати: історія з пораненням і госпіталем, витівки у Верховній Раді, безглузді репліки, неоправдані закони. Так, він ще молодий, але кожен його крок сприймається, як підстава і "#зрада". Тепер для більшості Парасюк - прихвостень, а не революціонер (что логично - грои не катают бл подруг по горам, когда "родина истекает кровью").

 

Потім до небес піднесли олігарха Коломойського, який уберіг Дніпропетровщину від сепаратистів, не пустив війну у область, тримав фронт. Однозначно - герой. Поки він не показав іншу свою сторону. Тоді одразу з героя ледь не усієї України перетворився на хамуватого, самовпевненого олігарха, який грабує країну. Доколє?! (А как раз до тех пор, пока "российско-террористические войска" не сбросят хунту).

 

Журналісти Мустафа Найєм і Сергій Лещенко до свого депутатства, історії з зарплатами та голосуванням за закони, які не влаштовують громадськість, були чи не найбільшими героями, борцями з системою і викривачами злочинів влади. Але, якщо хочеш бути героєм, потрібно готуватися до того, що будь-який необережний чи хибний крок скине тебе на дно людської довіри. У соцмережах ще опоненти масла у вогонь підливають, спробуй тут розібратися хто правий, а хто зрадник?

Але нового героя довго не потрібно шукати, самі вимальовуються. Міхо. Радник Президента, той, хто зробив з Грузії квітучу країну, розумний, дотепний, харизматичний. Саакашвілі таким був до першого хибного кроку. А такий крок він зробив дуже необережно і, можливо, необдумано.

А на горіхи є за, що отримати. Він продемонстрував, як одне неправильне призначення може боляче вдарити по рейтингах і довірі. Полетіла корона і з дніпропетровської верхівки, яка створила політичну партію "Укроп". Їм взагалі не потрібно було робити зайвих кроків. Просто, вигадати гарну передвиборчу програму, і граючи на патріотичних почуттях, вони б і так мали шанси пройти. Але "укропи" обрали старий, заїжджений спосіб - безкоштовні пайки з їжею И им законодательно запретили идти на выборы, не допустив все партии, организованные менее  года назад).

Ми кажемо, що зовсім не схожі на росіян. А самі обираємо кому дозволимо топтатися по собі, і закриваємо очі на усе, що робиться неприховано. От у Чернігові (це тільки через те, що пайки дають саме у Чернігові) деякі люди доводять, що безкоштовно готові їсти і з лопати. Але у чергах за продтоварами стоїть і молодь.

І головний кумир минулого року - Президент Петро Порошенко. Він впав у немилість одразу після "виборів в один тур". Спочатку всі люблять, вірять, а потім шукають промахи і розчаровуються через обіцянки.

Згідно опитуванням, яке провів з травня по липень КМІС, найбільше українці незадоволені роботою Порошенка і Яценюка. Але, водночас, якби вибори провели у липні, то БПП і "Батьківщина" ділили б між собою першість.

Отак, поки ми шукаємо, з кого зробити героя, нам замість завершення АТО, яке "має тривати години, а не місяці", говорять, що потрібно навчитися жити з війною. Нас купують кілограмом макаронів і банкою консервів. Наших справжніх героїв, які не дають приводів до розчарування, не помічають у провладних кабінетах.

Скільки ми ще ставатимемо на ті самі граблі, поки політики обливають один одного багном у Facebook, а потім п'ють разом на тусовках чи корпоративах?*

P.S. Да ровно до тех пор, пока нацисты местного разлива, все эти белицкие, семенченки и мосийчуки, не будут осуждены и повешены вместе с теми, кого они посадили силой оружия на шею стране - порошенки и яценюки с турчиновыми и аваковами, ляшко и гройсманы. Добром они не уйдут никогда, будут дожирать остатки Украины до последнего доллара.

mikle1

*Перевод на русский язык:

Украинцы очень любят придумывать себе кумиров. А потом разочаровываться в них. И чем выше мы возведем кумира до небес, тем сильнее в нем разочаруемся. Это вроде хобби у нас такое.

Мы очень доверчивы и хотим верить только в доброту и справедливость. Но, кто же нам виноват, что доверяем, но не проверяем.

За последние полтора года у нас кумиров было, вероятно, больше, чем за все годы независимости.

Парасюк - хороший, смелый парень с Майдана. Фраза "переломил ход истории" так заездила всем уши, что в какой-то момент начали искать, к чему бы придраться. А Володя и не заставил долго ждать: история с ранением и госпиталем, проделки в Верховной Раде, бессмысленные реплики, неоправданные законы. Так, он еще молодой, но каждый его шаг воспринимается, как подстава и «зрада». Теперь для большинства Парасюк – прихвостень, а не революционер.

Затем до небес вознесли олигарха Коломойского, который уберег Днепропетровщину от сепаратистов, не пустил войну в область, держал фронт. Однозначно - герой. Пока он не показал другую свою сторону. Тогда сразу из героя едва не всей Украины превратился в хамоватого, самоуверенного олигарха, который грабит страну. Доколе?!

Журналисты Мустафа Найем и Сергей Лещенко до своего депутатства, истории с зарплатами и голосованием за законы, которые не устраивают общественность, были едва ли не самыми большими героями, борцами с системой и обличителями преступлений власти. Но, если хочешь быть героем, нужно готовиться к тому, что любое неосторожное или неверный шаг сбросит тебя на дно человеческого доверия. В соцсетях еще оппоненты масла в огонь подливают, попробуй тут разобраться кто прав, а кто предатель?

Но нового героя долго не нужно искать, сами вырисовываются. Михо. Советник Президента, тот, кто сделал из Грузии процветающую страну, умный, остроумный, харизматичный. Саакашвили таким был до первого неверного шага. А такой шаг он сделал – очень неосторожно и, возможно, необдуманно.

А на орехи есть за что получить. Он продемонстрировал, как одно неправильное назначение может больно ударить по рейтингам и доверию. Полетела корона и днепропетровской верхушки, которая создала политическую партию "Укроп". Им вообще не нужно было делать лишних шагов. Просто, придумать хорошую предвыборную программу, и играя на патриотических чувствах, они бы и так имели шансы пройти. Но "укропы" выбрали старый, заезженный способ - бесплатные пайки с едой.

Мы говорим, что совсем не похожи на русских. А сами выбираем, кому позволим топтаться по себе, и закрываем глаза на все, что делается открыто. Вот в Чернигове (это только за то, что пайки дают именно в Чернигове) некоторые люди доказывают, что бесплатно готовы есть и с лопаты. Но в очередях за продтоварами стоит и молодежь.

И главный кумир прошлого года - Президент Петр Порошенко. Он впал в немилость сразу после "выборов в один тур". Сначала все любят, верят, а потом ищут промахи и разочаровываются из-за обещаний.

Согласно опросу, который провел с мая по июль КМИС, больше всего украинцы недовольны работой Порошенко и Яценюка. Но, вместе с тем, если бы выборы провели в июле, то БПП и "Батькивщина" делили бы между собой первенство.

Так, пока мы ищем, кого сделать героем, нам вместо завершения АТО, которое "должно продолжаться часы, а не месяцы", говорят, что нужно научиться жить с войной. Нас покупают килограммом макарон и банкой консервов. Наших настоящих героев, которые не дают поводов к разочарованию, не замечают в провластных кабинетах.

Сколько мы еще будем (наступать - ред.) на те же грабли, пока политики обливают друг друга грязью в Facebook, а потом пьют вместе на тусовках или корпоративах?