Аналитика

А спалювати не пробували?

Зловив себе на тому, що пройшов повз цiєї новини. Прочитав заголовок, і все. Що нового в забороні 38 книг? Гітлерівці їх хоча б спалювали - це було видовищно. При Ющенко підпалювали в Києві магазини, що торгували "ворожої літературою". Тоді це було новиною. А сьогодні? Сьогодні людей спалюють. Всі вже звикли до маразму Хунти, яка вже і Депардьє заборонила в'їзд, і французьким парламентаріям погрожує кримінальною справою за в'їзд в Крим. До речі, ніколи не порушать - здрейфлять. Точно так само і з книгами - ознака звичайного боягузтва.

Смішне формулювання - "для того, щоб запобігти дезінформуванню громадян України". Розумієте?! Сидить якийсь ублюдок в Києві і отримує гроші за те, що замість мене вирішує, що мені читати і що є правдою. От уже точно - Оруелл відпочиває - його Міністерство Правди в Києві працює повним ходом.

Інша справа, що результат буде зворотнім. Заборонений плід солодкий. Будуть завантажувати книги, які ніколи б раніше не читали, в інтернеті. Людина взагалі істота шкідлива. Я вільно читав і писав лекції українською рівно до тих пір, поки в університеті не почали змушувати говорити українською, писати всi паперовi дурниці і навіть збори кафедри проводити на мовi. Відразу як відрізало любов до гарної мови. Точніше, любов залишилася, а от бажання говорити - зникло. Не люблю, коли примушують.

Загалом, писав я про інше. Про те, що суспільство вже звикло до маразму Хунти, що проходить повз подібних фактів, хіба що знизавши плечима. І це найгірший для Києва знак - до його ідіотизму звикли, він став нормою, саме ідіотами вважають апріорі нинішню владу.

Звідси один крок до небуття. Над ними навіть перестали сміятися - як над бородатими анекдотами.

mikle1

Переклад з росiйської Анни Сагайдак