Аналитика

Армія хунти. Яке сторіччя? ХХI... ХХ?.. ХVIII?

Прочитав ось недавно чудовий зразок одночасно пропаганди, тупості і наївності. Брошура «Мобілізація. Питання і відповіді» або що повинен знати мобілізований у четверту (п'яту ... надцяту) хвилю мобілізації.

Це пояснювальна записка майбутнього «захиснику Батьківщини», тобто, для рекрутів четвертої хвилі мобілізації, яку за задумом авторів, дурний українець повинен прочитати, перейнятися і відразу встати в стрій. Але це лірика. А ось, якщо вчитатися в брошурку, то можна зрозуміти принципи комплектування армії київського режиму і визначити її сутність.

Про сутності.

 

На другій сторінці бачимо колоритне фото солдатів батальйону їм.Кульчицького. Хто такий Кульчицький? Це той генерал хунти, який загинув у вертольоті, збитий над Карачуном і який у свій час... не виключав застосування бактеріологічної зброї проти цивільного населення Росії (нацист одним словом). Під картинкою пояснення, навіщо треба йти в армію: «щоб запобігти агресії і не допустити поширення сепаратизму». Агітпроп він і на Україні агітпроп.

 

Про службу.

 

Сторінка СЬОМА одна з найцікавіших. Що саме повинен брати з собою з дому захисник Батьківщини. Та буквально ВСЕ. Із скромності автори не написали, що форму, берці, бронежилет і каску краще взяти з собою, а то в армії їх можуть і не видати. І навіть швидше за все нормальну форму не видадуть, а решта ... точно не видадуть. Медикаменти теж треба брати з собою. Причому в брошурі чесно пишуть, що вони можуть врятувати солдату життя.

 

Прочитав я це все і задумався. А яке століття на дворі 21-го або 18-й? Точно так само більш 300 років тому в походи готувалися і предки деяких нинішніх українців - козаки. Вони теж все для походу повинні були брати з собою. Від їжі на три дні, до пороху і куль. Про зброю і коня я мовчу. Це само собою зрозуміло.

Правда між козаками 18-го століття і нинішніми мобілізованими є одна суттєва різниця. Козак, окрім служби в полку НІКОМУ НІЧОГО НЕ ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ ПЛАТИТИ НІ, НІ РОБИТИ. Більше того, у разі загибелі, його дітей піднімали всім світом, і його син мав право зайняти місце батька, а вдова мала довічні козацькі пільги (привілеї). Із соціальним захистом мобілізованих на Україні - повний триндець. Я вже мовчу про те, що повертаються солдати часто до «розбитого корита». А якщо його вб'ють або ранять, то життя сім'ї перетворюється в суцільне пекло. Сім'я загиблого або пораненого вояка нікому не потрібна. Думаю нікому не треба пояснювати, що мобілізований український солдат, який повинен, як ми пам'ятаємо, сам себе екіпірувати, після повернення зі служби впрягається у той же ярмо, з якого його тимчасово (на рік) розпрягли. Це якщо пощастить, і його персональне ярмо (робота) його ще чекає. А якщо ні, то і ярма на захисника не знайдеться у пана олігарха.

Постачання армії пани - олігархи теж переклали на солдатські сім'ї.

 

Все за принципом: у сучасного українця всі обов'язки як у козака, а всі права, як у кріпака (кріпака). Ось така мутація прав і обов'язків сталася за 300 років. Хоча ні - за 23 роки.

 

Відправивши чоловіка, сина, батька, військо, сім'я через «волонтерів» (за частку малу) бере його і на повне матеріальне забезпечення. Якщо не бере, то солдат голодує або грабує те мирне населення, яке попадеться під руку. Ну, все, як і в 17-18-х століттях при славних гетьманах. Армія 18-го століття гетьмана Мазепи і армія президента Порошенко просто брати-близнюки. Хіба що гармати трохи різні. Але це не заслуга гетьмана Порошенко. То кляті окупанти набудували. Не набудували б так і воювали б прадідівськими шаблями і гарматами з музеїв. Хоча, бути може, скоро так і буде.

 

За що воюємо, хлопці?

 

Теж в брошурці написано. Аж ЧОТИРИ останніх сторінок із ДВАДЦЯТИ описують як солдат АТО отримає свою ділянку землі, після служби.

Цікаво, а кого автори пам'ятки приклад брали, коли складали цей документ? Читав я про одного біснуватого єфрейтора, який теж вважав свою націю найкращою, ненавидів росіян і гнав солдатів на Схід, обіцяючи їм там земельні наділи. Для більшої частини шукачів розмір ділянки обмежився ДВОМА квадратними метрами. Не тому, що землі на сході мало, а тому, що народ там суворий і свою землю просто так не віддає.

 

А тому думаємо, хлопці п'ятої та шостої хвилі «могилизации». Куди йдемо воювати, з ким йдемо воювати і головне - за що йдемо воювати. Як казав старий дід Ковпак:

Не одна тисяча вже удобрює землі Донбасу. Десятки тисяч стали каліками фізичними і душевними. ЗА ЩО? ЗАРАДИ ЧОГО? Заради інтересів США, які через свого посла Пайета, роздають свої накази і нібито президенту України, і нібито прем'єр-міністру України, і нібито чолі СБУ, і нібито чолі міліції і..... всім, всім, всім. Не бачите ніяких аналогій?

Переклад на російську 

Yurasumy