Аналитика

Хто ж все-таки влада?

За Конституцією, єдиним джерелом влади в Україні є український народ. І якщо влада не може впоратися зі своїми обов'язками, то громадяни беруть повноваження до своїх рук.

Це досить добре видно по подіях, які відбуваються останнім часом, коли бійці добровольчих підрозділів відверто виступали в протистояння з місцевою владою низки міст, судами, прокуратурою, поліцією та СБУ. Та що стоїть за цією тенденцією?

Звісно, коли народ починає не просто спостерігати за діями своїх "слуг", а активно корегує їх дії, це скоріше добре аніж погано. Але хто у нас зараз виступає від імені народу? В основному так звані активісти, які входять до лав різних організацій: ПС, Азов тощо. І тут варто зазначити: ні для кого не є секретом хто контролює ПС та Азов. А контролюють їх деякі політичні сили, які такми чином мають змогу вирішувати свої політичні питання. Тоді постає закономірне питання: чи можна назвати такі випадки громадським протестом чи це лише елемент політичної боротьби? Відповісти можна досить легко якщо зауважити, що ті акції протесту, що проводяться не під егідою добровольчого руху, називаються не інакше як проплаченими провокаціями тітушок.

Тому, на мій погляд, чутки про народовладдя в Україні досить сильно перебільшені. Йде банальний перерозподіл сфер впливу (так само як і на Майдані), який держава (у вигляді офіційної влади) поки що програє. Цікаво лише коли з місцевого рівня боротьба перейде на вищий державний щабель.

kozak_pravdorub