Новости

Думка: Катастрофа Боїнга MH17 як бізнес-проект

Катастрофа пасажирського літака – трагедія, проте не рідкість. Світова історія дозволяє навіть складати моторошні рейтинги таких катастроф: за кількістю жертв, за масштабністю, за причинами аварії…Тепер їх можна ще сортувати й за політичною резонансністю.

Мова про трагедію малазійського лайнеру «Boeing-777» рейсу MH17, що був знищений у небі над Донбасом 17 липня 2014 року.

З моменту трагедії минуло вже три з половиною роки, проте світові ЗМІ невідривно стежать за цією темою під гаслом боротьби за справедливість, що має взяти гору. Якщо ж пильніше придивитися, катастрофа Боїнга над Донецьком дуже змахує на великий фінансовий проект, у який вкладені величезні грошові ресурси, і який приносить дивіденди інвесторові, проте, більше всього, - політичні. Питання в тому – чий це проект?

У тому, що від самого початку у «Проект MH17» (назвемо його так) були вкладені величезні гроші – сумнівів нема. Адже для того, аби здійснити злочин такого рівня і так якісно приховати його подробиці, потрібно «купити» дуже багато ресурсів. Розробка плану, матеріальна база, виконавці, мовчання…усе це коштує грошей. Так само як і наступні інформаційний галас, фальсифікації, годі й казати про офіційне розслідування.

Якщо зібрати воєдино усі ті програми та заходи, що здійснюються в рамках «Проекту MH17», виходить дуже довгий кошторис. Організація офіційного розслідування Міжнародною слідчою групою (JIT), прокуратурою Нідерландів, Україною, їх дослідження, слідчі заходи, щоденна робота виконавців, проведення презентацій, прес-конференцій, ділові поїздки, пошук свідків та матеріалів. Діяльність міжнародних організацій: ОБСЄ, ООН, ІКАО. Проведення натурних експериментів та досліджень науковими та військовими інститутами. Організація проектів на кшталт Bellingcat, офіційних та неофіційних журналістських розслідувань. Ефірний час телеканалів, інформаційний простір друкованих та інтернет-видань, дослідження та блоги політичних та авіа експертів. Аби ці дії відбувалися, вони мають бути оплачені, адже у сучасному світі нічого не відбувається просто так – люди мають отримувати зарплатню.

Очевидно, що фінансування цього «проекту» не відбувається за рахунок бюджетів України, Малайзії та Нідерландів. Отже, слід шукати «інвестора» серед тих, хто отримує зиск. Дуже кортить одразу ж показати пальцем на Росію. З образою за Крим, з ненавистю за Донбас, з прикрістю за успіхи в Сирії, та й взагалі з оглядом на увесь цей «рускій імперіалістичний шовінізм». Якби не санкції. Якби не ізоляція. Якби не весь західний цивілізований світ, що відвернувся від Росії…Нумо подумаємо, хто зараз потирає руки?

І все б списати на невдалий російський план звинуватити Україну в катастрофі літака, а заодно й у злочинах проти власного ж народу на Донбасі. Та ж тільки нормально й офіційно звинуватити можна було вже давно. Розслідування можна було б завершити за кілька місяців, знайти свідків, розкрити американські «секретні факти й дані», пред’явити Росії рахунок на компенсацію родичам жертв, поставити тавро терориста.

Але ж ні, «Проект MH17» живе та процвітає і, навіть, був продовжений ще на невизначений термін. До бюджетів організацій та держав (України в тому числі) на 2018 рік закладені статті витрат на проведення слідчих та інших допоміжних заходів.

Тим часом на Донбасі є справжні живі свідки, не з Інтернету, які кажуть про те, що все чудово бачили та знають, хто запускав ракету, адже лише сліпо-глухо-німий не бачив, де на їхній землі того літа знаходилися позиції та техніка ЗСУ та ніким не визнаної ДНР. Потрібно лише ПРИЇХАТИ та СПИТАТИ їх про це.

Замість цього вже четвертий рік поспіль розслідування ведеться на сторінках інформаційних інтернет-видань, Facebook, Twitter, на екранах телебачення, у залах прес-конференцій. А хура й досі там…

Автор: Олександр Соколовський

Перевод:

Крушение пассажирского самолета – трагедия, но не редкость. Мировая история позволяет даже составлять жутковатые рейтинги таких катастроф: по числу жертв, по масштабности, по причинам аварии…Теперь их можно сортировать еще и по фактору политической резонансности.

Речь о гремящей на весь мир трагедии малазийского лайнера «Boeing-777» рейса MH17, потерпевшего крушение в небе над Донбассом 17 июля 2014 года.

С момента трагедии прошло уже три с половиной года, но мировые СМИ с завидным постоянством уделяют пристальное внимание этой теме. Происходит это под лозунгом борьбы за справедливость, которая должна восторжествовать. Если присмотреться тщательнее, катастрофа Боинга над Донецком очень смахивает на крупный финансовый проект, в который вложены огромные денежные ресурсы, и который приносит инвестору дивиденды, но скорее – политические. Вопрос в том – чей это проект?

В том, что изначально в «Проект MH17» (назовем его так) были вложены большие деньги – не возникает сомнений. Ведь для того, чтобы осуществить преступление такого уровня и так качественно скрыть его подробности, нужно «купить» очень много ресурсов. Разработка плана, материальная база, исполнители, молчание…все это стоит денег. Как и последующие информационный шум, фальсификации, не говоря уже об официальном расследовании.

Если собрать воедино все те программы и мероприятия, которые осуществляются в орбите «Проекта MH17», получится очень длинная смета. Организация официального расследования Международной следственной группой (JIT), прокуратурой Нидерландов, Украиной, их изыскания, следственные мероприятия, ежедневная работа исполнителей, проведение презентаций, пресс-конференций, деловые поездки, поиск свидетелей и материалов. Деятельность международных организаций ОБСЕ, ООН, ИКАО. Проведение натурных экспериментов и исследований научными и военными институтами. Организация проектов вроде Bellingcat, официальных и неофициальных журналистских расследований. Эфирное время телеканалов, информационное пространство печатных и интернет-изданий, исследования и блоги политических и авиаэкспертов. Чтобы эти действия осуществлялись, они должны быть оплачены, ведь в современном мире ничего не происходит просто так – люди должны получать зарплату.

Очевидно, что финансирование этого «проекта» не производится бюджетами Украины, Малайзии и Нидерландов. Значит, нужно искать «инвестора» среди тех, кто получает выгоду. Очень хочется сразу же указать на Россию с обидой за Крым, с ненавистью за Донбасс, с досадой за успехи в Сирии да и вообще с оглядкой на весь этот российский «империалистический шовинизм». Если бы не санкции. Если бы не изоляция. Если бы не весь западный мир, отвернувшийся от России…Давайте-ка подумаем, кто сейчас потирает руки?

И всё бы списать на неудавшийся российский план обвинить Украину в крушении самолета, а заодно и в преступлениях против своего же народа на Донбассе. Да вот только обвинить можно было бы давно. Расследование можно было бы завершить за несколько месяцев, найти свидетелей, раскрыть американские «секретные факты и данные», предъявить России счет на компенсацию родственникам жертв, поставить клеймо террориста.

Но нет, проект «MH17» живет и процветает и даже был продлен еще на неопределенный срок. В бюджеты организаций и государств на 2018 год заложены статьи расходов на проведение следственных и иных сопряженных мероприятий.

Тем временем на Донбассе есть настоящие живые свидетели, не из интернета, которые говорят о том, что все прекрасно видели и знают, кто запускал ракету, ведь только слепо-глухо-немой не видел, где на их земле в то лето находились позиции и техника ВСУ и никем непризнанной ДНР. Нужно только ПРИЕХАТЬ и СПРОСИТЬ их об этом.

Вместо этого вот уже четвертый год расследование ведется на страницах Facebook, Twitter, информационных интернет-изданий, на экранах телевидения, в залах пресс-конференций. А воз и ныне там…

 

Раздел "Авторы" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Мнение автора материала может не совпадать с позицией редакции. Редакция не отвечает за достоверность изложенных автором фактов.
Тэги: