Новости

Это точно перемога! Херои АТО - все на митинг!!

Как сообщала «Неделя.UA», с 10.00 21 марта ветеранами Министерства внутренних дел намечено начало бессрочного и круглосуточного пикетирования МВД Хунты.

http://nedelya-ua.com/files/styles/photo_320_240/public/field/image/miting2.jpg?itok=dWaLcv8lБывшие правоохранители и поддерживающие их представители других силовых структур киевского режима требуют   проведения незамедлительного перерасчёта их пенсионного обеспечения в соответствии с должностными окладами, званиями, выслугой лет и прочими надбавками установленных для нынешних полицейских и военнослужащих, а также возврата льгот.

Анонсируется участие в акции членов их семей, родственников, знакомых, народных депутатов, а также всех небезразличных. Одним словом, "люди настроены более чем решительно".

Как стало известно из достоверных источников, подготовительная работа к «Майдану силовиков» идёт по всей стране полным ходом. Активисты также подготовили окончательный вариант своих требований к властям:

 

«Пенсіонери силових відомств України глибоко обурені відношенням керівництва держави, відомчих міністерств до колишніх захисників Вітчизни та людей, звільнених у запас, які кращі свої роки віддали служінню Батьківщині та боротьбі із злочинністю. Неодноразові спроби привернути увагу очильників влади до проблем пенсіонерів МВСУ, ЗСУ, Нацгвардії України та інших силових відомств, які виникли у них останнім часом не увінчалися успіхами.

Їх не почули ні 10.11.2016 під стінами обласних державних адміністрацій, ГУ ПФУ та ГУ ПН в областях, ні 06.12.2016. під стінами ВРУ та КМУ, ні 12 та 20.12.2016 на Всеукраїнських акціях протесту під ВРУ та КМУ і припинення руху транспорту на 1 годину на автошляхах України, ні 30.01.2017 на форумі у клубі МВС України.

В разі незадоволення наших основних вимог щодо перерахунку пенсій та відновлення соціальних гарантій, пенсіонери у погонах, щоб привернути увагу до своїх проблем змушені перейти до більш радикальних дій – ми оголошуємо Всеукраїнську безстрокову акцію ветеранських, військових, профспілкових організацій, пенсіонерів органів внутрішніх справ України (міліції), військовослужбовців та інших силових відомств у місті Києві, обласних центрах, інших містах і населених пунктах.

НАШІ ВИМОГИ:

До ВРУ:

1. Негайно розглянути на найближчому пленарному засідання законопроекту № 4441 від 14.04.2016 року «Про внесення змін до Закону України «Про Національну поліцію» щодо встановлення пільг за користування житлом та житлово-комунальні послуги»

До КМУ:

1. Невідкладно доопрацювати за участю представників профспілкових, громадських організацій, які представляють інтереси військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, ветеранів, пенсіонерів та членів їх сімей, зміни до Постанови КМУ від 07.11.2007

№ 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою передбачити основні види грошового забезпечення (посадовий оклад, окладів за військове (спеціальне) звання, вислугу років) не менше 70-80 % від суми загального грошового забезпечення з одночасним перерахуванням пенсій.

2. Відновити соціальні гарантії і пільги на оплату житлово-комунальних послуг та інше працівникам, пенсіонерам правоохоронних органів, військовослужбовцям та членам їх сімей.

3. Відновити житлові права пенсіонерів, ветеранів військової служби та правоохоронних органів і членів їх сімей. Зокрема, повернення їх у контрольні списки, які ведуться по місцю їх служби, та дозволити приватизацію гуртожитків, в яких вони проживають.

4. Забезпечити передбачені Конституцією України та законодавством України права військовослужбовців, працівників правоохоронних органів ветеранів, пенсіонерів та членів їх сімей на гарантоване медичне та санаторно-курортне лікування.

5. Передбачити належне фінансування на соціальну адаптацію та психологічну реабілітацію інвалідів війни, учасників бойових дій, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, учасників антитерористичної операції, осіб, які звільнені з військової служби.

До МВС України:

1. До 22.03.2017 вжити вичерпних заходів щодо реєстрації у МЮУ наказів МВС України від 20.01.2017 № 45 «Про затвердження Інструкції про порядок організації роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та від 20.02.2017 № 138 «Про затвердження Переліку посад осіб начальницького та рядового складу ОВС України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських».

2. До 21.03.2017 надати юридично-обґрунтовану відповідь на лист ПФУ від 14.02.2017 для подальшого процесу перерахунку пенсій пенсіонерам ОВС (міліції).

3. Негайно вирішити питання про передачу до територіальної власності громади м. Києва та приватизацію сімейні гуртожитки ГУМВС (НП) України в м. Києві № 1 по вул. Північна, 2 Д та № 2 по вул. Василя Стуса, 7.

До МВСУ та НПУ:

1. Негайно відмінити розпорядження про зняття з квартирного обліку пенсіонерів ОВС (міліції), які перебувають на квартирному обліку за місцем служби.

До ПФУ:

1. 21.03.2017 повідомити своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

2. Головним управлінням ПФУ скласти у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подати їх органам, які уповноважені рішенням керівництва МВС видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

До МЮУ:

1. До 21.03.2017 вжити вичерпних заходів щодо реєстрації наказу МВС України від 20.02.2017 № 138 «Про затвердження Переліку посад осіб начальницького та рядового складу ОВС України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських».

До МСПУ:

1. З метою відновлення конституційних прав на соціальний захист передбачений ст. 46 Конституції України негайно скасувати рішення щодо позбавлення пільг пенсіонерів ОВС України на 50% знижку по сплаті житлової площі, комунальних послуг та електроенергії і відновити їх з моменту скасування.

У разі невиконання наших вимог залишаємо за собою право на здійснення ще більш радикальних дій під час Всеукраїнської безстрокової акції, закликаючи згуртовуватися та негайно прибути до міста Києва усіх пенсіонерів МВС України, Збройних сил України, Національної гвардії України та інших силових відомств України, та перейти до інших заходів впливу на владу, у тому числі політичних разом з відповідними партіями.

Небайдужі пенсіонери та ветерани МВС зробіть максимальне розповсюдження інформації будь-ласка! Долучайтеся пасивні та прокидайтеся!».

Как среагируют на эти требования власти – пока неизвестно. Вполне возможно, что сделают вид, что ничего не замечают, хотя ветераны уже выиграли немало судебных процессов (в том числе и в высших судебных инстанциях), решения которых не выполняются ). С одним из них – предлагаем нашим читателям ознакомиться ниже. В то же время, любые силовые методы в отношении участников акции, могут вполне привести к катастрофическим последствиям для страны.

«Неделя.UA» внимательно следит за развивающимися событиями.

Владимир ШИРОЧЕНКО, «Неделя.UA»

Приложение

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД  УКРАЇНИ

У Х В А Л А

10 лютого 2017 року                              Київ                                        К/800/3265/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Горбатюк С.А., розглянувши касаційну скаргу Міністерства внутрішніх справ України на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2016 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 17 січня 2017 року у справі за позовом  ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльность вчинити дії в с т а н о в и в :

         Позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненадання до органів Пенсійного фонду України інформації про зміну грошового забезпечення для здійснення перерахунку його пенсії та зобов'язання відповідача направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області інформацію про зміни у грошовому забезпеченні для здійснення дій щодо перерахунку пенсії.

         Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2016 року, залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 17 січня 2017 року, позов задоволено. Визнано протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо неповідомлення Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 1 січня 2016 року. Зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України надіслати інформацію про зміни у грошовому утриманні до Пенсійного фонду України для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1.

         У касаційній скарзі заявник ставить питання про скасування ухвалених у справі судових рішень, мотивуючи свою вимогу порушенням судами норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.

         Згідно з частиною третьою статті 211 КАС України підставами касаційного оскарження є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.

         У відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити з таких підстав.

         Під час розгляду справи судами попередніх інстанцій встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ та отримує пенсію відповідно до положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

         Позивач звернувся до Міністерства внутрішніх справ України із заявою про надання інформації про зміну грошового забезпечення, зумовлену постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015.

         Листом від 07.09.2016 р. № 15/2-Г-1280 відповідач відмовив позивачу в направленні такої інформації з підстав, що не можна розглядати постанову Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015, як акт, яким було змінено розміри і види грошового забезпечення поліцейських, оскільки цим нормативно-правовим актом розмір і види грошового забезпечення поліцейських було встановлено вперше, а до цього такої категорії працюючих не існувало.

         Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових

видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частини другої  статті 51 цього Закону.

         Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

         Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських.

         Згідно абзацу другого пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" (згідно із Законом України від 23.12.2015 р. N900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

         Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

         Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року №900-УIIІ статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

         Судами встановлено, що станом на 01.01.2016 року грошове забезпечення поліцейських є значно більшим від грошового забезпечення, розмір якого враховувався при визначенні пенсії позивачу, а розмір такого грошового забезпечення встановленийпостановою Кабінету Міністрів України N 988 від 11 листопада 2015 р.

         З огляду на вищевикладене, суди вказали, що збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988.

         Поряд з цим, суди зазначили про необгрунтованість доводів відповідача стосовно того, що Закон України від 23.12.2015 року № 900-VIII набув чинності після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, а тому не має зворотної дії в часі та не застосовується до спірних правовідносин.

         Так, загальновідомо, що зворотна дія нормативно-правового акта у часі - це дія нового нормативно-правового акта, яка поширюється на факти та відносини, що мали місце до набуття ним чинності.

         У Рішенні Конституційного Суду України від 09.02.1999 року № 1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

         Отже, на день набрання чинності Законом № 900-VIII постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 діяла і є чинною.

         Також судами враховано, що Конституційний Суд України в Рішенні від 6 липня 1999 року N 8-рп/99) у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень статті 5 Закону України "Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист" (справа про ветеранів органів внутрішніх справ) прямо зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей, що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або у відставку.

         Враховуючи вище викладене, суди дійшли висновку, що МВС України допустив протиправну бездіяльність, яка полягає у ненаправленні, саме Пенсійному фонду України, інформації про підстави перерахунку пенсії позивачеві.

         Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

         За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).

         Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, ця касаційна скарга є необгрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права.

         Керуючись ст.ст. 211, 213, п.5 ч.5 ст. 214  КАС України у х в а л и в :

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Міністерству внутрішніх справ України на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2016 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 17 січня 2017 року у справі за позовом  ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.

Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя Вищого адміністративного суду України                      

Раздел "Авторы" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Мнение автора материала может не совпадать с позицией редакции. Редакция не отвечает за достоверность изложенных автором фактов.