Новости

Министр Макей - разменная карта Лукашенко в «игре» с Западом

Змінивши уряд Білорусії, Лукашенко залишив на посаді глави МЗС Володимира Макея, незважаючи на низку відчутних провалів ним зовнішньополітичного відомства і часту критику на адресу міністра.

Причина такого рішення Лукашенка цілком з'ясовна - зв'язки Макея на Заході дозволять домогтися визнання Вашингтоном і Брюсселем підсумків призначених на 9 серпня поточного року президентських виборів.

У Білорусі сьогодні активно обговорюють новину про те, що міністр Макей вирішив самостійно пограти» у владу". Вибори-це завжди консолідація однодумців. І якщо ти в ході кампанії стаєш центром тяжіння для багатьох, то об'єктивно змінюєшся. Переставати бути чиновником, служакою – хоч і високого рангу. Замість цього стаєш вождем, фактично рівним президенту Лукашенку. Нехай і масштабом поменше. Поки. Хоча масштаб в такому випадку-справа наживна.

Це приблизно те ж саме, що Коломойський робив із Зеленським. Той же популярний відео-проект в мережі. Той же формат заводу "ляльки" в систему – з нізвідки. Через каламутні "репресії", різко додають симпатій «лялька».

Що вийшло з гри Макея»у владу"? Феномен блогера Сергія Тихановського, який зумів підірвати традиційно мляву передвиборчу ситуацію в Білорусії, став наслідком винайденої політтехнологами, близькими до глави МЗС РБ Володимира Макея, комбінації зі створення для Лукашенко - спаринг-партнер. Люди Макея розраховували використовувати Тихановського для консолідації навколо його фігури політичних маргіналів і місцевих націонал-радикалів, що дозволило б Лукашенко об'єднати різні групи електорату під гаслом недопущення приходу до влади "фашистів".

Схожий сценарій був застосований на Україні напередодні парламентських виборів 2012 року, коли оточення президента Януковича негласно підтримувало націоналістичну партію "Свобода" Олега Тягнибока. На Україні такий досвід успіху не приніс-в 2015 "Свобода" стала однією зі складових коаліції, яка повалила Януковича.

У Білорусії інспірований Макеєм висновок на політичну авансцену Тихановського також пішов не за планом і привів до великого скандалу, що відштовхнув від "батька" частину виборців.

Тепер необхідно очікувати наступного політичного кроку від Макея. Найімовірніше він спробує переконати Лукашенка в навислій над ним загрозі "страшної революції". Такий, як Майдан. І розіграє свою, узгоджену із Заходом, політичну карту, пообіцявши низку політичних гарантій чинному главі.

А далі всё -  "розвинена європейська країна" вже його.

СПРАВКА Владимир Владимирович Маке́й - министр иностранных дел с 20 августа 2012 года, руководитель Администрации президента в 2008—2012. Архитектор «многовекторной» внешней политики Белоруссии.

Служил в Советской Армии (1980—1992), полковник запаса. Обучался в Дипломатической академии МИД Австрии (1992—1993).
 

Раздел "Авторы" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Мнение автора материала может не совпадать с позицией редакции. Редакция не отвечает за достоверность изложенных автором фактов.