Новости

Приходь помолитись: як кияни чекають кавуни з Херсона

Баржа з ​​херсонськими кавунами вирушила до Києва.

ФАКТ. З Херсонської області до Києва пливе перша в цьому році баржа з ​​кавунами – близько 500 тонн. Це у 2 рази більше, ніж минулого року. Кавуни повинні були відправити ще в липні, але згодом почалися дощі і відправку перенесли. Судно з кавунами прибуде в столицю через 5 днів.

ЗУСТРІЧ РОКУ. Киян закликають зібратися на зустрічі баржі з кавунами в Переяславі-Хмельницькому Київської області. Відповідний захід «Зустріч баржі з кавунами 2018. Молитва, урочистості. Дискотека» з’явився у соціальній мережі Фейсбук. На захід відгукнулися вже сотні людей, а більше тисячі – цікавляться ним.

НАГАДАЄМО. Стежити за відправкою баржі з кавунами українці почали з 2017 року. Тоді прем’єр-міністр Володимир Гройсман похвалився, що у нас відроджується річковий транспорт і тому кавуни з Херсона до Києва відправили на баржі. У соціальних мережах його ідея викликала сміх. Зате з тих пір українці активно стежать за відправкою баржі з кавунами.

 

Латвійців не влаштовують розміри українських кавунів.

СИТУАЦІЯ. Сьогодні практично у всіх супермаркетах Латвії продаються кавуни з України, ціна яких дуже низька – всього 0,49 євро за кг. Однак покупців не влаштовують розміри ягід. Тому в латвійських супермаркетах змушені розрізати кавуни на дві або чотири частини. Але навіть після цього вони не вміщаються в стандартні сумки або пакети.

ПОРАДА. Латвійські експерти вважають, що українським фермерам для європейського споживача потрібно вирощувати інші сорти кавунів: без насіння і вагою приблизно півтора кілограми.

Перевод:

Баржа с херсонскими арбузами отправилась в Киев.

ФАКТ. Из Херсонской области в Киев плывет первая в этом году баржа с арбузами – около 500 тонн. Это в 2 раза больше, чем в прошлом году. Арбузы должны были отправить еще в июле, но впоследствии начались дожди и отправку перенесли. Судно с арбузами прибудет в столицу через 5 дней.

ВСТРЕЧА ГОДА. Киевлян призывают собраться на встречу баржи с арбузами в Переяславе-Хмельницком Киевской области. Соответствующее мероприятие «Встреча баржи с арбузами 2018. Молитва, торжества. Дискотека» появилось в социальной сети Фейсбук. На мероприятие откликнулись уже сотни человек, а больше тысячи – интересуются им.

Латвийцев не устраивают размеры украинских арбузов. 

СИТУАЦИЯ. Сегодня практически во всех супермаркетах Латвии продаются арбузы из Украины, цена которых очень низкая – всего 0,49 евро за кг. Однако покупателей не устраивают размеры ягод. Поэтому в латвийских супермаркетах вынуждены разрезать арбузы на две или четыре части. Но даже после этого они не помещаются в стандартные сумки или пакеты.

СОВЕТ. Латвийские эксперты считают, что украинским фермерам для европейского потребителя нужно выращивать другие сорта арбузов: без семян и весом около полутора килограммов.